Digimaailm

DIGIKUNST

Mis kujutab endast digikunst?
Digikunst on koht, kus saab õppida arvutiprogramme ja digitehnoloogiaid kasutades ainulaadseid kunstiteoseid looma. Digikunst (sõnast “digital”, mis tähendab “digitaalne”) on uus kunstiliik, mis on tekkinud tänu kaasaegsete tehnoloogiate arengul. Digikunst võib endas sisaldada joonistamist, maalimist, fotomanipulatsiooni ja 3D skulptuuride loomist. Digikunstis on paberi või lõuendi asemel kasutusel ekraan ja kunstnik kasutab digitaalse teose loomiseks vastavat arvutitarkvara.
Kursuse eesmärgiks on laste ja noorte loomevõime avastamine, kunstihuvi toetamine, isikupärase loovuse ja loomingulise eneseväljendusoskuse arendamine ning erinevate digimeediumite loomise võimalustega tutvumine.
Osana Digikunstiklubist saavad osalejad õppida, kuidas luua 2D- ja 3D-graafikat, animatsiooni, liidese disaini ja muud spetsiaalsete tarkvarapakettide abil. Osalejad saavad õppida vajalikke oskusi piltide loomiseks ja töötlemiseks, objektide modelleerimiseks ja animeerimiseks 3D-ruumis.
Õpilased saavad töötada oma projektide kallal, arendada oma loovust ja luua ainulaadseid digitaalse kunsti teoseid.
Ring sobib ideaalselt kõigile uute tehnoloogiate huvilistele ja loomingulistele isikutele, kes püüavad luua ainulaadseid kunstiteoseid ja mõjutada ümbritsevat maailma.
Digikunst (10+)L.Kervalishvili
A327 33.00 euro/kuu