Joonistamine ja maalimine

Joonistastamine ja maalimine
Joonistastamine ja maalimine on ideaalne koht loomingulistele ja uudishimulikele lastele, kes unistavad oma loovuse valla päästmisest ning joonistamis- ja maalimisoskuste arendamisest. Tunde viivad läbi kvalifitseeritud õpetajad ja kunstnikud, kes jagavad lastele oma erialast kogemust ning õpetavad neile joonistamise ja maalimise põhitõdesid, värvikombinatsioone, pintsliliigutusi ning muid olulisi tehnikaid ja tehnikaid.

Lastel on võimalus töötada õli-, akrüül- ja vesivärvide, guašši ja muude kunstimaterjalidega, katsetada erinevaid maalistiile, suundumusi ja tehnikaid – klassikalisest akadeemilisest maalikunstist kuni kaasaegsete eksperimentaalsete suundadeni.

Joonistus- ja maaliring võimaldab lastel mitte ainult arendada oma loovusoskusi, vaid ka rikastada oma silmaringi, laiendada teadmisi kultuurist ja kunstist, õppida uusi tehnikaid ja stiile ning nautida loomeprotsessi.

Digikunst
Digikunst on koht, kus saab õppida arvutiprogramme ja digitehnoloogiaid kasutades ainulaadseid kunstiteoseid looma. Digikunst (sõnast “digital”, mis tähendab “digitaalne”) on uus kunstiliik, mis on tekkinud tänu kaasaegsete tehnoloogiate arengule.

Osana Digikunstiklubist saavad osalejad õppida, kuidas luua 2D- ja 3D-graafikat, animatsiooni, liidese disaini ja muud spetsiaalsete tarkvarapakettide abil. Osalejad saavad õppida vajalikke oskusi piltide loomiseks ja töötlemiseks, objektide modelleerimiseks ja animeerimiseks 3D-ruumis, samuti heli- ja videosisu loomiseks. Lisaks saab ringis õppida programmeerimise ja skriptimise põhitõdesid keerukamate projektide loomiseks. Õpilased saavad töötada oma projektide kallal, arendada oma loovust ja luua ainulaadseid digitaalse kunsti teoseid.

Klubis töötab kogenud õpetaja, kes aitab õpilastel õppida uusi tehnoloogiaid ja arendada oma potentsiaali. Tunde viib ta läbi väikestes rühmades, mis võimaldab igal osalejal saada vajalikul hulgal tähelepanu ja abi. Digikunstiklubi annab osalejatele võimaluse mitte ainult arendada tehnilisi ja loomingulisi oskusi, vaid ka avardada oma silmaringi digitaalkunsti ja uute tehnoloogiate vallas. Ring sobib ideaalselt kõigile uute tehnoloogiate huvilistele, innovaatiliste lahenduste otsijatele ja loomingulistele isikutele, kes püüavad luua ainulaadseid kunstiteoseid ja mõjutada ümbritsevat maailma.

Õlimaal
Õlimaal on tund, kus õpilased omandavad teadmisi ja oskusi õlimaali kasutades kunstiteoste loomisest. See rikkaliku ajalooga kunstiliik on eriti populaarne kunstnike ja ilutundjate seas. Ringis õpivad osalejad õlivärvidega maalimise tehnoloogiaid, mõistavad värvi ja kompositsiooni omadusi, õpivad kasutama erinevaid tehnikaid ja meetodeid materjalidega töötamisel. Lisaks tutvutakse kuulsate kunstnike, stiilide ja kunstisuundadega, analüüsitakse teoseid, uuritakse nende teostustehnikat, luuakse oma kompositsioone ja värvilahendusi.

Õliga töötamine nõuab erilist lähenemist - ringis osalejad õpivad tundma pindade värvimiseks vajalikku ettevalmistust, värvide valimist ja segamist, kihtide pealekandmist ning üksikute elementide, nagu lilled, näod, natüürmordid ja maastikud, teostamist. Nad valdavad erinevate pintslite ja muude õlimaalis kasutatavate tööriistade omadusi.

Ring sisaldab praktilisi harjutusi, mille käigus osalejad loovad ise oma töid ning omandavad vajalikke oskusi ja kogemusi. Ringi õpetajad on kogenud õlimaali professionaalid, kes jagavad õpilastega oma kogemusi ja teadmisi. Õlimaali tund sobib nii algajatele, kes alles maalimisega tutvust teevad, kui ka edasijõudnutele, kes soovivad end täiendada ja uusi teadmisi omandada. See on koht, kus iga osaleja saab leida oma stiili ja ühise platvormi oma loomingulise isiksuse arendamiseks.

Anime kunst
Anime kunst on tund kõigile, kes on kirglikud Jaapani animatsiooni hämmastava maailma vastu. Klubiliikmed õpivad anime-žanri originaaltegelaste ja stsenaariumide loomise põhivõtteid ning süvenevad ka Jaapani mitmetahulisse kultuuri.

Ringi raames uurivad osalejad tegelaste lavastust, nende anatoomiat, omavahelisi suhteid, asendeid ja näoilmeid. Ekspressiivsete silmade joonistamise, nägudel emotsioonide näitamise ja aktsentide õige paigutamise õppimine on peamised ülesanded, mille nii algaja kui ka edasijõudnud anime-kunstnik endale seavad. Lisaks toimuvad ringis tegelaste kostüümide ja kujundite loomise, maalide värvimise ja valgustamise ning lugude loomise tunnid.

Ringi õpetajad on omal alal "suurepärased", kogenud anime-kunstnikud, kes mitte ainult ei jaga õpilastega oma tehnilisi ja kunstilisi kogemusi, vaid õpetavad ka õiget stiili anime koomiksite loomiseks.

Anime kunst Jaapani kultuuri austajatele, kes soovivad õppida oma lemmikanimatsioonisarja süžees illustratsioone looma. See on koht, kus saate hõlpsasti väljendada oma mõtteid, tundeid ja fantaasiaid, avada uusi silmaringi loominguliseks arenguks ja nautida oma õnnestumisi.

Anime kunst (joonistamine) L.Kervalishvili (10+)
E 15:45 - 17:15,K 15:45 - 17:15
Joonistamine ja maalimine L.Kervalishvili (7+)
E 17:15 - 18:45,K 17:15 - 18:45