Keraamika ja skulptuur

Keraamika on üks iidseimatest kunstidest – sellega hakati tegelema enam kui 30 tuhat aastat tagasi. Loomulikult jääb inimelustki puudu, et hõlmata hõlmamatut. Siiski on imeline, et on võimalik vähemasti puutuda sellesse võimaluste paljususse.

Milline kasu on keraamikaga tegelemisel:

Töö saviga arendab peenmotoorikat ja konstruktiivseid võimeid. Voolitud esemed on kolmemõõtmelised, mistõttu on tarvis ette kujutada, kuidas hakkab valmis ese või kujuke välja nägema iga külje pealt. Töö protsessist võtavad osa mõlemad käed, mis teevad erisuunalisi liigutusi, aitavad ja täiendavad teineteise tööd, parandavad koordinatsiooni ja ruumilist mõtlemist.

Areneb ka taju, eriti puutetundlikkus ja kombatavad aistingud. Samal ajal kui lastel koormatakse vasakut aju poolkera, mis vastutab intellektuaalse arengu eest, aitavad voolimise tunnid saada üle taolisest ühekülgsusest. Koormates teist aju poolkera, mis vastutab emotsioonide ja kõne eest, parandame neurodünaamilist tasakaalu, mis omakorda mõjub hästi lapse psüühikale ja seotud kõne arengule.

See, kui tuleb välja mõelda, milline hakkab välja nägema tulevane kujuke, milline saab olema katsudes ja kuidas see hiljem ka ära värvida, arendab kujutlusvõimet. Võib vaid ette kujutada, kui hästi taoline lapse huvitegevus ja võimalus luua mõjub kogu perekonna sisekliimale ja lapse enesejuhtimisele. Savi nõuab täielikku keskendumist ja reeglite järgimist, mida nõuab mitte õpetaja ise, vaid savi ja keraamika kui kunstiliik.

Keraamika tundides õpivad lapsed tundma erinevaid keraamika liike ja voolimise tehnikaid. Samuti õpitakse tundma erinevaid keraamika maalimise võimalusi. Oma kätega saame luua imepäraseid ja igavesi asju – skulptuure ja majapidamise esemeid. Tutvume kunstiloominguga, millest lähtus sajandite pikkune keraamika arengu lugu.

Keraamikat ei saa selgeks mõistmata põhilisi kujutava kunsti aluseid: kompositsiooni, värviõpetuse, proportsioonide ja perspektiivi reegleid. Need on ka paralleelid, millele me keskendume kursusel „Keraamika ja joonistamine“.

Sellel kursusel me õpime akvarell- ja guaššmaali tehnikaid, joonistamist kuiv- ja õlipastellidega, joonistamise aluseid ja trükkimist. Tutvume ka värviõpetuse, perspektiivi, kompositsiooni ja anatoomia alustega. Tutvume nii kaasaegsete kui ka ajalukku jäänud kunstnikega. Õpime tundma erinevaid kujutava kunsti liike ja loomulikult loovad õpilased ka ise oma toredaid teoseid.

Keraamika ja skulptuur M.Reppo (7+)
T 15:45 - 17:15,R 15:45 - 17:15
A422 33.00 euro/kuu
Keraamika ja skulptuur M.Reppo (10+)